Головні помилки працівників за кордоном

    У  соціальних мережах регулярно з’являються повідомлення — Мене обдурили,мене кинули, зарплату не виплатили, що робити?

Аби подібних випадків було менше, давайте розглянемо помилки які найбільш часто зустрічаються при працевлаштуванні за кордоном. Можливо це допоможе комусь уникнути їх, а комусь допоможе виправити помилки, та не створювати собі зайвих проблем….

Головні помилки при працевлаштуванні в Польщі:

— Приступили до роботи без підписання договору з роботодавцем
— Нелегальна робота — робота на чорно «praca na czarno»
— Незрозумілі умови роботи
— Незнання документів, які підписуються при працевлаштуванні в Польщі(найчастіше на іноземній мові)

   До виїзду  в нову країну, потрібно обов’язково ознайомитися з найголовнішими правилами для іноземців, мати в словниковому запасі основні фрази для спілкування. А якщо ви збираєтеся працювати в цій країні, тоді  Ви просто зобов’язані знати свої права і можливості.

Не погоджуйтесь  на вихід до роботи до підписання договору з роботодавцем.

Деякі роботодавці роблять дуже хитро, адже їм далеко не завжди вигідно платити податки за працівників. І якщо корінні жителі відмінно знають свої права, то з іноземцями справи йдуть куди простіше. Якщо ви приходите на роботу і вам пропонують випробувальний термін, вимагайте підписання договору навіть на цей короткий час. Нехай це буде umowa zlecenie всього на місяць, але ж там буде прописаний ваш оклад, години роботи і так далі. Маючи на руках договір, людина може захистити себе в разі несвоєчасних або ж менших виплат. Не замислюючись, прощайтеся з роботою, якщо бачите, що підписання договору постійно відкладається на потім.

Нелегальна робота —  робота на чорно «praca na czarno»

Мабуть, це найпоширеніша помилка серед іноземців. Чому ж люди не хочуть працювати офіційно? У більшості випадків тільки через сплати податків. Багато хто вважає, що якщо вже вони приїхали в Польщу за робочою візою на 6 місяців, то нічого страшного не станеться, якщо попрацювати трохи на чорному ринку. Так, таким чином, у вас буде можливість заробити трохи більше грошей, але ви автоматично позбавляєте себе якихось прав.

Якщо ви свідомо погодилися на нелегальну роботу, тоді не слід звинувачувати роботодавця в нечесності або непорядності, адже ви вирішили порушувати закон разом.

Працюючи офіційно і регулярно сплачуючи податки в ZUS, іноземці отримують безліч прав: медичне страхування, на деяких фірмах є карта Multisport, право отримання кредиту на вигідних умовах. Жінки можуть безкоштовно народжувати і отримувати допомогу на дитину (якщо працювати на «umowa o prace»), можна домогтися нарахування пенсій для тих, хто справно платив податки багато років. Якщо роботодавець не виплачує зарплату, ви можете спокійно поскаржитися в відповідні органи і відновити справедливість, адже на руках є підписаний договір про працевлаштування. Цінуйте свою працю, цінуєте себе і ніколи не ставайте працівником чорного ринку!

Незнання документів, які підписуються при працевлаштуванні в Польщі.

Дуже небезпечно підписувати папери, якщо ви тільки здогадуєтеся про їхній зміст. Багато іноземців не володіють польською мовою настільки, щоб прочитати і зрозуміти сенс договору про роботу, про оренду квартири і так далі. Але все дуже серйозно, адже ставлячи свій підпис, ви погоджуєтеся з усім зазначеним вище. Обов’язково читайте договору. Якщо не володієте мовою, запросіть свого більш досвідченого друга, щоб допоміг вам розібратися і не помилитися. Вимагайте, щоб договір був переведений на ваш рідну мову. У договорі про працевлаштування вказані ваші обов’язки, кількість робочих годин, погодинна оплата і багато інших нюансів. Якщо ви не знаєте цієї інформації, тоді вас легко обдурити, перевантажити роботою або ж нав’язати обов’язки іншої людини.

Незрозумілі умови роботи.

Ви повинні чітко знати: коли закінчиться випробувальний термін, з’ясуйте всі деталі оплати праці і так далі.
Не бійтеся задавати питання у роботодавця, з’ясуйте всі деталі праці своєчасно, щоб потім не кусати собі лікті.
Намагайтеся уникати подібних ситуацій, адже кожна людина робить свій вибір.

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *